Joe Biden’ın Zelensky’nin poposuna elini koyduğu iddiasıSosyal medyada çok sayıda kullanıcı, ABD Başkanı Joe Biden, eşi ve Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelensky’nin bir arada görüldüğü bir fotoğraf paylaşarak, Joe Biden’in elini Zelensky’nin poposune koyduğunu iddia etti. İşte o paylaşımlardan bazıları:

Fotoğrafı tersine görsel arama yöntemiyle araştırdığımızda Newsweek internet sitesinde yapılan bir doğruluk kontrolüne ve fotoğrafın orijinaline ulaştık. Joe Biden’ın eşi Jill Biden’ın Twitter hesabında paylaşılan fotoğrafta, Biden’ın elinin Zelensky’nin poposunda değil sırtında olduğu açıkça görülebiliyor.

Güvenilir herhangi bir kaynakta, fotoğrafın iddiadaki şekline rastlanmıyor. Fotoğrafın Jill Biden’ın hesabından alınarak, dijital müdahale ile Joe Biden’ın elinin Zelensky’nin poposunun üzerinde gösterildiği anlaşılıyor.

İlgili İçerik  Kahvenin Koronavirüs'ü Önlediği İddiası

Selçuk Üniversitesi Kütüphane Daire Başkanlığında görev yapıyor. Yerel gazetelerde tarih, kültür ve sanat alanında araştırma ve yazıları yayınlanıyor. Elektronik haberleşme, televizyon ve multimedya alanında çalışmaları bulunuyor. Doğrulama ekibinde araştırma editörlüğü yapıyor.