Kat Görevlisi Kadının Üniversite Okumadan Müdür Olduğu İddiasıKonya’da bir kadının kat görevlisi olarak görev yaptığı kurumda üniversite okumadan müdür olduğu iddiası doğru değil.

Anadolu Ajansı tarafından,  Zübeyde Mutlu adlı kadının kat görevlisiyken çalıştığı Konya Büyükşehir Belediyesine bağlı Aile Sanat ve Eğitim Merkezi’ne (ASEM) müdür olduğu başlığıyla bir haber yayınlandı. Sosyal medyada @turandursun06 kullanıcı adlı hesap tarafından Mutlu’nun üniversite mezunu olmadan müdür yapıldığına yönelik paylaşım 773 beğeni alırken 317 kez paylaşıldı.

Haberin içeriğine bakıldığında Zübeyde Mutlu’nun eğitim merkezinde temizlikçi ve danışma görevlisi olarak çalıştığı, bu sırada dışarıdan ortaokul ve liseyi bitirdikten sonra üniversite mezunu olduğu ve son olarak yüksek lisans yaptığı bilgilerinin yer aldığı görülüyor. Doğruluğu Ne? ekibinin ulaştığı Konya Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, ASEM’de müdür olarak görev yapan Mutlu’nun yüksek lisans diplomasının görüntüsünü paylaştı.

Yüksek lisans tezlerinin yayımlandığı Yüksek Öğretim Kurulu’nun (YÖK) tez veritabanına bakıldığında da Zübeyde Mutlu’nun “Meslek edindirme kurslarının belediye imajına katkısı: Konya Büyükşehir belediyesi Komek örneği” adlı tez çalışmasının kaydına ulaşılabiliyor. 

Yaptığımız doğruluk kontrolü sonucunda, Zübeyde Mutlu’nun dışardan ortaokul ve liseyi bitirdikten sonra üniversiteden mezun olduğu ve halkla ilişkiler alanında yüksek lisans yaptığı anlaşılıyor.

Kaynaklar

– Anadolu Ajansı haberinin içeriği

https://www.aa.com.tr/tr/yasam/kat-gorevlisi-olarak-calistigi-kurumun-muduru-oldu/1668011

YÖK ulusal tez merkezi internet sitesindeki tez kaydı

https://tez.yok.gov.tr/UlusalTezMerkezi/tezSorguSonucYeni.jsp

– Konya Büyükşehir Belediyesi yetkilileriyle görüşme sonucu elde edilen yüksek lisans diplomasının görseli

İlgili İçerik  Konya Tren Garı Binasıyla İlgili Restorasyon İddiası

Doğruluğu Ne? Editör Ekibi