Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ın “Açlık Alın Yazısıdır” dediği iddiasıTwitter’da bir kullanıcı, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ın yer aldığı bir ekran fotoğrafı paylaştı. CNN Türk televizyonuna ait iki görselin alt yazısında “açlık alın yazısıdır, isyan günahtır” ve “Diyanet kapatılırsa isyan ederiz” şeklinde ifadeler yer aldı ancak Erbaş’ın bu şekilde bir konuşması bulunmuyor.

30 binden fazla etkileşim alan paylaşımdaki görsellerin CNN Türk’te Hakan Çelik’in sunduğu programa ait olduğu görüldüğü için “Hakan Çelik ve Ali Erbaş” kelimeleriyle internette araştırma yapıldığında programın 2018 yılında yayınlandığı bilgisine ulaşılıyor.

Programın kaydına Youtube’dan da ulaşılabiliyor.

Yayının 1 dakika 47. saniyesinden sonra Diyanet İşleri Başkanlığının kapatılmasıyla ilgili bir soruya cevap verdiği ancak iddiadaki sözleri kullanmadığı görülüyor. Programın tümü izlendiğinde de görseldeki alt yazılarda yer alan sözlerin Erbaş tarafından söylenmediği, programdan görsellerin alınarak alt yazıların montajla eklendiği anlaşılıyor.

İlgili İçerik  Fransa Milli Eğitim Bakanının tuvaletten canlı yayına katıldığı iddiası

Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon ve Sinema Bölümünde öğretim üyesi olarak görev yapıyor. 2000 yılında haberciliğe başladı. İletişim fakültesi öğrencilerinin uygulama eğitimleri aldığı Selçuk Üniversitesi Televizyonunun 15 yıl haber koordinatörlüğünü yürüttü. Medya-siyaset ilişkisi, televizyon haberciliği, yeni medya ve medya okur yazarlığı alanlarında yayınlanmış makale ve kitapları bulunuyor. Doğruluğu Ne? platformunun kurucusu ve yayın yönetmenliğini yürütüyor.