David Beckham’ın Atatürk portresi önünde fotoğraf çektiği iddiasıÜnlü futbolcu David Beckham’ın arkasındaki duvarda Mustafa Kemal Atatürk’ün bir portesiyle birlikte poz vererek fotoğraf çektiği ve paylaştığı iddia edildi. Bir sosyal medya kullanıcısının “David Beckham’ın paylaşımı tüm dünyanın gündeminde” ifadesiye paylaştığı fotoğraf 100 binden fazla etkileşim aldı ancak fotoğraf montaj ürünü.

Fotoğraf tersine görsel arama yöntemiyle araştırıldığında Atatürk fotoğrafının David Beckham olmayan haline ulaşılabiliyor. Beckham’ın olduğu bölüm daraltılarak arama yapıldığında da ünlü futbolcunun Peaky Blinders adlı dizinin ana karakteri Thomas Shelby rolündeki Cillian Murphy’nin portresi önünde fotoğraf çektiği bilgisine ulaşılıyor.

İngilizce anahtar kelimelerle (Beckham Cillian Murphy) arama yapıldığında da Beckham’ın dizi setini ziyaret ettiği ve bu sırada ana karakterin portresinin önünde bir fotoğraf çekerek İnstagram’da paylaştığı bilgisine yer veren haberler bulunabiliyor. İngiliz Ekspress Gazetesinin internet sitesindeki haberde Beckham’ın sete yaptığı ziyaret ve çektiği fotoğraflara yer verilmiş.

İlgili İçerik  Sağlık Bakan Yardımcısının Odasında Atatürk Fotoğrafı Olmadığı İddiası

Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencisi. Yeni medya haberciliği ve görsel sanatlara ilgi duyuyor. Doğa fotoğrafçılığı alanında çalışmalar yapıyor. Doğruluğu Ne? araştırma ekibinde editör yardımcısı olarak görev yapıyor.