CHP’li Bir Kişinin Öz Kızına Tecavüz Edip “Laik Bir Ülkede Yaşıyoruz” Dediği İddiasıCHP üyesi bir kişinin zihinsel engelli olan kızına tecavüz ettiği ve kendisini “laik bir ülkede yaşıyoruz” diye savunduğu iddiası doğru değil.

Facebook ve Twitter’da bazı hesaplar tarafından paylaşılan iddiayla birlikte kullanılan fotoğraf araştırıldığında, Antalya’da zihinsel engelli öz kızına tecavüz eden ve doğan iki bebeği de eşiyle birlikte öldüren Ekrem E. adlı şahısla ilgili haberde kullanıldığı görülüyor.

İlgili haberler incelendiğinde, Ekrem E’nin tecavüz ve cinayet suçlarından ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldığı belirtilerek yargı sürecinin ayrıntılarına yer veriliyor ancak şahsın CHP üyesi olduğu ve “Özgür ve laik bir ülkede yaşıyoruz” diyerek kendini savunduğuna dair güvenilir kaynaklarda herhangi bir bilgi yer almıyor.

Yaptığımız doğruluk kontrolü sonucunda; iddiada yer alan tecavüz olayının yaşandığı ancak şahısla ilgili CHP’li olduğu ve “Laiklik” savunması yaptığı iddiasının habere eklendiği anlaşılıyor.

 

Kaynaklar

– Milliyet Gazetesinin konuyla ilgili haberi

http://www.milliyet.com.tr/gundem/oz-kizina-tecavuzden-dogan-bebekleri-olduren-baba-ile-annenin-cezasi-belli-oldu-2827490

– Hürriyet Gazetesinin haberi

http://www.hurriyet.com.tr/yerel-haberler/antalya/oz-kizina-tecavuzden-dogan-bebekleri-olduren-ba-41116646

İlgili İçerik  Türkiye'de Bir Çocuğun Kuran Kursunda Ayaklarından Asıldığı İddiası

Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon ve Sinema Bölümü öğrencisi. Doğrulama ekibinde görsel analiz ve içerik editörü olarak olarak görev yapıyor. Yazılım, yeni medya, tiyatro ve seslendirme alanlarına ilgi duyuyor.