Ak Parti Milletvekili’nin “500 liraya tost satılan” restoranda yemek yediği iddiasıBir sosyal medya kullanıcısı tarafından Ak Parti Milletvekili Ravza Kavakçı’nın “500 liraya tost satılan” restoranda yemek yediği iddia edildi.

İlave TV adlı Twitter hesabından yapılan ve 4 binden fazla etkileşim alan paylaşımda, “Emekli Maaşına 500 TL zam yapılsın” önergesine “hayır” oyu kullanan AKP milletvekili Ravza Kavakçı, 500 liralık tostun yapıldığı lüks bir restoranda görüntülendi” ifadelerine yer verildi ve birçok kullanıcı restoranın çok pahalı ve lüks bir mekan olduğunu zannetti ancak iddia doğru değil.

İnternette anahtar kelimelerle (500 liralık tost) arama yapıldığında Gasto adlı restoranda Youtuber Orkun Işıtmak’ın yaptığı bir programın Eylül 2021’de yüklenmiş kaydına ulaşılabiliyor. Videoda, iddiada yer alan ve Ravza Kavakçı’nın olduğu kare görülmüyor ancak Kavakçı’nın yanındaki kadının kıyafeti ve ortamdaki ayrıntılardan Ak Parti milletvekilinin orada olduğu, videonun 13.29 süresinden hemen önce garson yürürken çekilen görüntünün daha sonra çıkarıldığı anlaşılıyor.

Restoranda 500 liralık tost satılmadığı ise videodaki konuşma ve röportajlardan anlaşılıyor. Işıtmak, restoranla anlaşarak şefin 500 TL değerinde bir tost hazırlamasını istediklerini söylüyor. Restoran sahibi ve şefi Emircan Canatar da, tostu Youtuber Orkun Işıtmak’ın talebi üzerine özel olarak hazırladıklarını, böyle bir ürün satmadıklarını ifade ediyor.

Restoranın fiyat listesine de internette ulaşmak mümkün. Menüde 500 liralık tost yok ve yemekler de orta düzey fiyatlara satılıyor. Çorba 32, pilav 26, tavuklu makarna 88 TL gibi rakamlara müşteriye veriliyor. Menüde tek kişilik en pahalı yemeğin fiyatı 145 TL.

Sonuç olarak Ak Partili Ravza Kavakçı’nın bir youtuber tarafından çekim yapılan restoranda bulunduğu ancak restoranda 500 TL’ye tost satılmadığı, ürünün çekim için özel olarak hazırlandığı anlaşılmaktadır.

İlgili İçerik  Japon iş adamı Sakura'nın Türklerle ilgili söylediği iddia edilen sözler

Selçuk Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema bölümünde öğrenim görüyor. Dijital medya üzerine çalışıyor. Doğruluğu Ne? ekibinde analiz, yazılım ve görsel tasarım editörü olarak görev yapıyor.