Metroda Zikir Videosu
Cumhuriyet Bayramında metroda 10. Yıl Marşı söylenirken “sarıklı bir gencin taciz edilmesine” tepki olarak metroda zikir yapıldığı iddiasıyla paylaşılan video, üç yıl öncesine ait.

29 Ekim’de metroda yolculuk yapan sarıklı ve cübbeli bir vatandaşın, 10 yıl marşı söyleyenlerin arasında görüntüleri çekilmiş ve sosyal medyada her kesimden “insanları giyiminden dolayı taciz ettikleri” gerekçesiyle tepkiler dile getirilmişti.


Olayın ardından kim olduğu bilinmeyen ancak fotoğrafları sosyal medyada paylaşılan sarıklı vatandaş adına sahte bir hesap da açılmıştı.

Tartışmalar sürerken bir video dolaşıma sokuldu. Sarıklı ve cübbeli vatandaşa yapılanlara tepki olarak metroda zikir yapıldığı ilişkilendirmesiyle paylaşılan video aslında üç yol önce çekilmiş. 15 Temmuz’daki başarısız darbe girişimi sonrası çekildiği anlaşılan videodaki vatandaşların demokrasi nöbetine giderken zikir yaptığı belirtiliyor.

Kaynak:

-3 yıl önceye ait olan metrodaki zikir görüntüsü.
https://br.topvideos.lv/video/zScYSb1lK%2BFA7Zg%3D.html

 

 

 

Paylaş
İlginizi Çekebilir  2. Katerina'nın Osmanlı Devletini 11 Kez Yendiği ve Putin'in Heykellerle Mesaj Verdiği İddiası
Editör Ekibi
Editör Ekibi

Geleneksel ve Yeni Medyada yayınlanan şüpheli bilgileri araştıran bağımsız doğrulama platformu Doğruluğu Ne? ekibinin editör ekibi.