CNN Türk’ün “En Büyük Türk Atatürk” Sözünü Sansürlediği İddiasıCNN Türk’ün Cumhuriyet Bayramı canlı yayınında röportaj yapılan bir vatandaşın “En Büyük Türk Atatürk” sözünü sansürlediği iddiası doğru değil. Kanalın, canlı yayın sonrasındaki haber bültenlerinde vatandaşın röportajını yayınladığı görülüyor.

Bayram kutlamaları sırasında nostaljik araçlarla düzenlenen konvoyun canlı yayınında röportaj yapılan vatandaşın sesinin “En büyük Türk Atatürk. İlelebet Cumhuriyet” dediği gerekçesiyle sansürlendiği iddiası üzerine binlerce paylaşım yapıldı ve #CNNHaddiniBileceksinً şeklinde açılan hashtag 29 Ekim gecesi Türkiye gündeminde ilk sıraya yerleşti.

Ekibimizin ulaştığı CNN Türk yetkilileri, yayın sırasında vatandaşın kablosuz mikrofonun alıcısından tutması nedeniyle bir saniyelik bir kesinti olduğunu belirtti. Yetkililer, “Atatürk ile ilgili bu sözün kasıtlı olarak yayınlanmaması söz konusu olamaz. Canlı yayın sırasında teknik bir arıza oldu ve ses yayına kısa süreliğine gitmedi. Gün içinde, bültenlerimizdeki haberlerde, canlı yayın sırasında yapılan röportaj yayınlanmıştır. Sansür iddiaları tamamen asılsızdır” ifadelerini kullandı.

 

Kaynak:

-CNN Türk’ün haber bültenlerinde yayınladığı röportaj videosu.

https://www.cnnturk.com/video/turkiye/96-yila-ozel-96-klasik-otomobil-ile-konvoy

-CNN Türk Yetkilileriyle Görüşme-30.10.2019

İlgili İçerik  Metroda Zikir Videosu

Doğruluğu Ne? Editör Ekibi