Umreden Dönen Bir Kişinin Polise Tükürerek Koronavirüs Bulaştırmak İstediği İddiasıUmreden dönen ve Konya’da öğrenci yurtlarında karantina altına alınan vatandaşlardan birinin kaçmaya çalıştığı iddia edildi. Şahsın kendisine müdahale eden bir polise tükürerek “ben hastaysam sen de hasta ol” dediği ve bu olayı Konya Emniyet Müdürü Mustafa Aydın’ın açıkladığı öne sürüldü. İddia bazı haber sitelerinde de yer aldı.

İddia doğru değil. Açık kaynaklarda yapılan araştırmada Konya Emniyet Müdürü Mustafa Aydın karantinadaki vatandaşlarla ilgili herhangi bir açıklaması bulunmuyor. Konya Emniyet Müdürlüğü de sosyal medya hesaplarından yaptığı açıklamada, Mustafa Aydın’ın böyle bir açıklaması olmadığını, basın dışında herhangi bir şekilde açıklama yapılmadığını duyurdu. İddiayı gündeme getirenler hakkında yasal işlem başlatıldığını açıkladı.

İlgili İçerik  Atatürk'ün Din Adamlarını Bakara Suresi ile Test Ettiği İddiası

Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon ve Sinema Bölümü öğrencisi. Doğrulama ekibinde görsel analiz ve içerik editörü olarak olarak görev yapıyor. Yazılım, yeni medya, tiyatro ve seslendirme alanlarına ilgi duyuyor.