İtalya’da Koronavirüs Cenazeleri İçin Hazırlandığı İddia Edilen Tabutlarİtalya’da Koronavirüs nedeniyle her gün yüzlerce kişinin hayatını kaybetmesinin ardından ölenler için hazırlandığı iddiasıyla yüzlerce tabutun görüldüğü bir fotoğraf bir çok ülkedeki sosyal medya kullanıcılarıyla birlikte Türkiye’de paylaşıldı.

İddia doğru değil. İtalya’daki Koronavirüs nedeniyle ölen hastaların cenazeleri için hazırlandığı iddia edilen tabutlar, 2013 yılında İtalya’nın Lambedusa Havalimanında kaydedildi. Fotoğraf İtalya’ya ulaşmak isterken Akdeniz’de boğularak hayatını kaybeden 366 Afrikalı göçmen için Lambedusa’da hazırlanan tabutları gösteriyor.

Brezilya’da yayın yapan Globo adlı haber platformunun da tespit ettiği gibi İtalyan Gazeteci Tullio M. Puglia’nın çektiği fotoğrafa Getty Images’de ulaşılabiliyor.

İlgili İçerik  Kahvenin Koronavirüs'ü Önlediği İddiası

Selçuk Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema bölümünde öğrenim görüyor. Film yönetimi ve senaryo yazımı üzerine çalışıyor. Aynı zamanda bilgisayar yazılım, donanım ve tasarım alanında deneyim sahibi. Doğruluğu Ne? ekibinde analiz ve görsel tasarım editörü olarak görev yapıyor.