Ahmet Davutoğlu’nun “60 yıldır ülkücüyüm” dediği iddiasıSosyal medyada bazı kullanıcılar, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu’nun bir videosunu paylaşarak “65 yaşındayım. 60 yıldır ülkücüyüm” dediğini iddia etti. Videoda Davutoğlu’nun, babasının kendisini 5 yaşında Alparslan Türkeş’in toplantısına götürdüğü gibi sözleri sarf ettiği görülüyor ancak iddia doğru değil. İddianın yer aldığı paylaşımlardan biri binden fazla beğeni alırken videonun yer aldığı bir başka paylaşım 10 binden fazla izlendi.

Ahmet Davutoğlu’nun bu sözleri Halk TV’de katıldığı bir programda söylediği görülüyor. Halk TV’nin Youtube kanalında “Suat Toktaş ile Liderler Özel Söyleşisi” adlı programın kaydına ulaşılabiliyor. Davutoğlu’nun bu sözleri kaydın 1.05.31’den sonraki bölümünde söylediği ancak konuşmanın manipüle edildiği anlaşılıyor.

Davutoğlu’nun ilgili bölümde, Uşak’ta karşılaştığı bir vatandaşın kendisine ’65 yaşındayım. 60 yıldır ülkücüyüm ama şu andan itibareni senin yanındayım’ dediğini aktardığı görülüyor.

Diğer yandan Ahmet Davutoğlu 65 yaşında değil. 1959 yılında doğan Davutoğlu 62 yaşında.

Sonuç olarak Davutoğlu’nun konuşmasının belirli bir bölümünün kesilerek bağlamından koparıldığı ve manipülasyon amacıyla paylaşıldığı anlaşılmaktadır.

İlgili İçerik  Türkiye'de Bir Çocuğun Kuran Kursunda Ayaklarından Asıldığı İddiası

Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümünde okuyor. Televizyon haberciliği alanında tecrübesi bulunuyor. Doğruluğu Ne? ekibinde editör olarak görev yapıyor.