Görüntüdeki mücevherlerin Mevlüt Çavuşoğlu’nun kızına takıldığı iddiasıSosyal medyada bazı kullanıcılar ve internet haber siteleri, paylaştıkları bir görüntüdeki takıların Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun kızı İrem Çavuşoğlu’na takıldığını ve nişan öncesi sergilendiğini iddia etti. Onlarca mücevher ve takının sergilendiği görülen videoyu ilk olarak Gazeteci Barış Yarkadaş paylaştı ancak video, Çavuşoğlu’nun kızının değil CHP Alanya ilçe yöneticisi olan yeğeni Gökhan Sipahioğlu’nun düğünü öncesi kaydedilmiş.

Bazıları daha sonra silinen paylaşımların bir bölümü şöyle:

Yarkadaş’ın paylaşımının ardından bazı kullanıcılar ve Manşet Alanya Gazetesi Sahibi Hüseyin Kalaycı, görüntünün Çavuşoğlu’nun kızının değil yeğeni Gökhan Sipahioğlu’nun düğünü öncesi kaydedildiğini söyledi. Yarkadaş’ın paylaşımına yorum yapan Sipahioğlu da, düğünün kendisine ait olduğunu ve görüntüyü yayınladığı için dava açacağını söyledi ancak daha sonra twitlerini sildi.

Bunun üzerine Barış Yarkadaş, videonun yer aldığı paylaşımı silerek, görüntünün Mevlüt Çavuşoğlu’nun yeğeninin düğünü öncesi çekildiğini, ailenin kendisini arayarak Çavuşoğlu ile görüşmediklerini dile getirdiğini aktardı.

Gökhan Sipahioğlu’nun Mevlüt Çavuşoğlu’nun yeğeni olduğu doğru. Çavuşoğlu’nun kız kardeşi Fatma Sipahioğlu‘nun oğlu olan Gökhan Sipahioğlu, belediye meclis üyeliği de yaptı ve CHP ilçe yöneticisi olarak görev yapıyor. Sipahioğlu ve Neslihan Tuluk, Mevlüt Çavuşoğlu’nun kızı İrem Çavuşoğlu ile bir gün ara ile evlenmiş ve düğünler, haberlere 16 Ekim 2021’de yansımış. Mevlüt Çavuşoğlu’nun yeğeni Sipahioğlu’nun düğününe katıldığına dair bir habere de rastlanmıyor.

Yapılan doğruluk kontrolü sonunda, tepkiye neden olan takı sergileme görüntüsünün Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun kızı İrem Çavuşoğlu’nun değil bakanın yeğeni olan CHP yöneticisi Gökhan Sipahioğlu’nun düğünü öncesi kaydedildiği, takıların Sipahioğlu çiftinin ailesi tarafından sergilendiği anlaşılmaktadır.

İlgili İçerik  Diyanet İşleri Başkanlığı'nın 744 Bin Liraya Uçak Kiraladığı İddiası

Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon ve Sinema Bölümünde öğretim üyesi olarak görev yapıyor. 2000 yılında haberciliğe başladı. İletişim fakültesi öğrencilerinin uygulama eğitimleri aldığı Selçuk Üniversitesi Televizyonunun 15 yıl haber koordinatörlüğünü yürüttü. Medya-siyaset ilişkisi, televizyon haberciliği, yeni medya ve medya okur yazarlığı alanlarında yayınlanmış makale ve kitapları bulunuyor. Doğruluğu Ne? platformunun kurucusu ve yayın yönetmenliğini yürütüyor.